90+2' Τέλος του αγώνα.

89' Εκπληκτική επέμβαση του Κρέσιτς σε κεφαλιά του Αντελέγιε.

79' Σουτ του Τζον από κοντά, διώχνει ο Κρέσιτς.

78' Τρεις αλλαγές για τον ΠΑΟΚ, οι Μαλεζάς, Αναστασάκος και Βερόν αντί των Μπιζέρα, Μουσλίμοβιτς και Σορλέν.

78' Ωραία συνεργασία από Μουσλίμοβιτς και Κουτσιανικούλη, ο τελευταίος σουτάρει στην κίνηση όμως ο τερματοφύλακας της ολλανδικής ομάδας διώχνει σε κόρνερ.

68' Αλλαγή για τη Σπάρτα, Ρόζε στη θέση του Πέπον.

68' Κίτρινη κάρτα στον Πέπον.

68' Κίτρινη κάρτα στον Μπιζέρα.

66' Ωραιά προσπάθεια του Κουτσιανικούλη, αφήνει στον Κονσεϊσάο ο οποίος σουτάρει μέσα από την περιοχή άουτ.

62' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Φιλομένο.

60' Ο ΠΑΟΚ φαίνεται αρκετά βελτιωμένος ως προς το αμντικό κομμάτι, σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο.

51' Κοντινή κεφαλιά του Πέπον άουτ.

46' Αλλαγή για τη Σπάρτα, ο Φαν Μπέρεν στη θέση του Φαν Γκέσελ,

46' Δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ, οι Κρέσιτς και Σνάουτσνερ στις θέσεις των Χαλκιά και Τσιρίλο.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

37' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΜΠΡΟΥΝΟ ΤΣΙΡΙΛΟ 0-1! Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από δεξιά, ο Κονσεϊσάο εκτελεί, ο Σελίνγκα πραγματοποιεί κακή έξοδο, η μπάλα φτάνει στα πόδια του Ιταλού αμυντικού ο οποίος εξαπολύει έναν κεραυνό μέσα από την περιοχή και ανοίγει το σκορ!

33' Κίτρινη κάρτα στον Τσιρίλο.

32' Σέντρα του Λίνο απο αριστερά, ο Μουσλίμοβιτς πιάνει κεφαλιά από κοντά, όμως ο Σελίνγκα διώχνει την μπάλα.

30' Είναι εμφανές ότι σε αυτό το πρώτο μισάωρο ο Κοντρέρας δεν τα πάει καλά στη δεξιά πλευρά της άμυνας.

27' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Ο Αμπουμπακάρι στη θέση του Φωτάκη.

24' Καλό σουτ του Φιλομένο από μακριά, άουτ.

16' Δοκάρι για τους γηπεδούχους, από εκπληκτικό σουτ του Στρότμαν στην κίνηση, από δεξιά.

9' Ο ΠΑΟΚ είναι στο ''προσκήνιο'' σε αυτά τα πρώτα λεπτά, όμως μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάποια αξιόλογη ευκαιρία.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις:

ΣΠΑΡΤΑ ΡΟΤΕΡΝΤΑΜ: Σελίνγκα, Μποακίε, Αντελέγιε, Φαν Γκέσελ (46' Φαν Μπέρεν), Σλάινγκαρντ, Πέπον (68' Ρόζε), Στρότμαν, Ντουπλάν, Φάλκενμπουργκ, Μπάκενς, Τζον

ΠΑΟΚ: Χαλκιάς, Κοντρέρας, Λίνο, Μπιζέρα, Τσιρίλο, Γκαρσία, Φωτάκης (27' Αμπουμπακάρι), Σορλέν, Κονσεϊσάο, Φιλομένο, Μουσλίμοβιτς

Διαιτητής: Φαν Χούλτεν (Ολλανδία)