90+3' Λήξη αγώνα

85' AΛΛΑΓΗ. Ο Σίμιτς αντί του Πούρι

80' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Μπουκουβάλας παίρνει τη θέση του Τουάμα

73' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Ζέσους στη θέση του Κουζέν

63' Νέα ευκαιρία για γκολ για την Λάρισα, αλλά ο Μετίν σημαδεύει το δοκάρι του Μπέλιτς αυτήν τη φορά

63' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Αναστασόπουλος στη θέση του Γιόνσον

60' ΓΚΟΛ Ο ΚΟΥΖΕΝ, 0-3! Ο Μετίν εκμεταλλεύθηκε ένα λάθος του Σιόβα και έκλεψε την μπάλα, πάσαρε στον Κουζέν και αυτός έκανε το 3-0. Οι φίλοι των "κυανέρυθρων" άρχισαν να αποχωρούν από το γήπεδο, ενώ η Λάρισα με το σκορ αυτό υπέρ της εξασφαλίζει την παραμονή της

50' Κίτρινη κάρτα στον Τσότσαλιτς

46' ΑΛΛΑΓΕΣ. Οι Λουκίνας και Μπαρόνι αντικαθιστούν τους Μπουβάλ και Κούκετς αντίστοιχα

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

38' ΓΚΟΛ Η ΛΑΡΙΣΑ, 0-2! Ο Τουάμα με απευθείας εκτέλεση φάουλ διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του, ισχυροποιώντας τη θέση της στην Σούπερ Λίγκα

34' Κίτρινη κάρτα στον Πούρι

27' ΓΚΟΛ Η ΛΑΡΙΣΑ, 0-1. Ο Μετίν με σουτ εκτός περιοχής ανοίγει το σκορ υπέρ των φιλοξενούμενων, δίνοντάς τους παράλληλα μεγάλο πλεονέκτημα για τη σωτηρία

20' Τον "χρυσό" βαθμό κρατάει η Λάρισα, η οποία από τη στιγμή που δεν προηγείται η SKODA Ξάνθη έχει την... πολυτέλεια ακόμα και να χάσει

1' O Mπουβάλ μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, "έκοψε" την μπάλα στο σημείο του πέναλτι, απ'όπου ο Κούκετς σούταρε απελπιστικά άουτ