Δεν είναι διατεθειμένη να αφήσει κανέναν να σταθεί εμπόδιο στην προσπάθειά της για άνοδο η Αναγέννηση Επανομής. Η πρωτοπόρος του 2ου ομίλου της Football League 2 πήρε σπουδαία νίκη κόντρα στον Τύρναβο με 2-1, σκοράροντας στο 94’ και απαντώντας έτσι στο γκολ που είχε δεχτεί ένα λεπτό νωρίτερα. Σπουδαία επικράτηση (3-1) της Παναχαϊκής επί του Ηρακλή Ψαχνών, ενώ η Ζάκυνθος πήρε νίκη-φιλί της ζωής, 1-0 τον Μακεδονικό.

Το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου

Σάββατο 05/03

Παναχαϊκή – Ηρακλής Ψαχνών 3-1
(32' Δαμιανίδης, 42' Ατματζίδης, 82' Δελαπόρτας - 60' Φαρούκ)

Ρόδος - Κόρινθος

Οι αγώνες Κεραυνός Κερατέας- Πλατανιάς Χανίων και Αγία Παρασκευή-Παναιγιάλειος, δεν θα διεξαχθούν μετά την αποβολή του ΤΑΠ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ και της ΠΑΕ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ από το Πρωτάθλημα.

Δείτε εδώ τη βαθμολογία του 1ου ομίλου

2ος όμιλος

Το πρόγραμμα της 25ης αγωνιστικής στο 2ο όμιλο

Τύρναβος – Αναγέννηση Επανομής 1-2
(90’+3' Κοταρέλας - 37' Κανούλας, 90’+4' Τσουκάνης)

Δείτε εδώ τη βαθμολογία του 2ου ομίλου

Δημήτρης Σκαφίδας στο sport-fm.gr: «Ο Πανιώνιος επιστρέφει - Μαζί του και στη Super League!»

Παναργειακός: «Κάηκε» το Άργος για τη φιέστα της ανόδου στη Super League 2!

Ο Ατρόμητος Πειραιά έχανε 5-0 στο ημίχρονο από τον Απόλλωνα και βγήκε με 6 παίκτες στο β' για να διακοπεί το ματς!

Στη Super League 2 και ο Εθνικός Κεραμιδίου - Οι 4 που ανεβαίνουν, οι 4 που θα δώσουν μπαράζ και οι… πεσμένοι!

Ανέβηκε οριστικά στη Super League 2 και το πανηγύρισε με σαμπάνιες ο Παναργειακός!

Γ' Εθνική: Υποβιβάστηκε ο Απόλλων Σμύρνης, ξέφυγε στο +4 ο Παναργειακός, αμετάβλητη η κορυφή στον 2ο όμιλο!

Γ’ Εθνική: Συνεχίζεται το μπρα-ντε-φερ σε 2ο και 3ο όμιλο - Οδεύει προς… τοπικό ο ιστορικός Απόλλων Σμύρνης!

Πανιώνιος: Τιμωρήθηκε με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών

Γ' Εθνική: Παραμένουν αφεντικά για την άνοδο Εθνικός Κεραμιδίου και Παναργειακός

«Campeones»: Πάρτι στα αποδυτήρια του Πανιωνίου μετά την άνοδο στη Super League 2