Ίσα που... ίδρωσε!

Ο ΑΠΟΕΛ δεν «μάσησε» από το γκολ που δέχτηκε στο 6ο λεπτό, έφερε... τούμπα το ματς και προκρίθηκε πανηγυρικά με το 4-1 στην έδρα της Καϊσάρ από το Καζακστάν.

Ο Λομπιανίτζε μόλις στο 6' σκόραρε, έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους και αιφνιδίασε την ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη, η οποία με αντεπίθεση διαρκείας γύρισε το ματς από το πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτησή της.

Ο Ντε Βινσέντι δέκα λεπτά μετά έφερε το σκορ στα ίσα, για να έρθει ο πρώην χαφ του Παναθηναϊκού, Ανουάρ Τουχαμί, να το φέρει... τούμπα με σουτάρα στο 25'.

Ο Αντζιλι που είχε αντικαταστήσει τον Κλωναρίδη στο ημίχρονο, έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του στο 48' (1-3) και ο Ντε Βινσέντι στο φινάλε σκόραρε εκ νέου, με τον πρώην μεσοεπιθετικό του ΠΑΣ Γιάννινα να διαμορφώνει το τελικό 4-1.

Βασικός και ο Ζαχίντ για τον ΑΠΟΕΛ, που έβγαλε όλο το ματς και είχε εξαιρετική εμφάνιση.