Τη γνωστή… δυσκοιλιότητα παρουσίασε η Ατλέτικο μένοντας στο 0-0 ακόμη και με την ουραγό Λεγκανές στο «Γουάντα Μετροπολιτάνο» για την 21η αγωνιστική.

Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε παρουσιάστηκε σε ένα ακόμη ματς πολύ «φτωχή» στην παραγωγή παιχνιδιού και μάλιστα κινδύνεψε ακόμη και με ήττα. Αυτή ήταν η τέταρτη ισοπαλία εντός έδρας (έχει και μία ήττα) σε έντεκα παιχνίδια για τους «ροχιμπλάνκος».

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, Κουέγιαρ, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, με τον Ζόναταν Σίλβα να φορά αναγκαστικά γάντια καθώς είχαν εξαντληθεί οι τρεις αλλαγές.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Ατλέτικο έφτασε τους 36 βαθμούς, στο -2 από την τρίτη Σεβίλλη, ενώ η Λεγκανές μοιράζεται την τελευταία θέση με την Εσπανιόλ έχοντας από 15 πόντους.

Βαλένθια-Μπαρτσελόνα 2-0
(48' Ζόρντι Άλμπα αυτ., 77' Μάξι Γκόμες)

Θέση εποπτεύοντα της ομοσπονδίας της Ισπανίας ανέλαβε ο Ντελ Μπόσκε

Λεβαντόβσκι: «Θα συνεχίσω να παίζω για τουλάχιστον δύο χρόνια ακόμα στη Μπαρτσελόνα»

Έξαλλος με το VAR ο Μπαράχα: «Υπάρχει οφσάιντ στο γκολ του Φερμίν»

Ξετύλιξε το «δώρο» του Μαμαρντασβίλι ο «καυτός» Λεβαντόφσκι και... ανατροπή στην ανατροπή για την Μπαρτσελόνα

Η αδιανόητη γκάφα του Τερ Στέγκεν στο ιστορικό του παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα

Χωρίς νικητή το ντέρμπι της Ανδαλουσίας, αρκέστηκαν στον βαθμό Μπέτις και Σεβίλλη στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν»

Τρομερή ατμόσφαιρα και εντυπωσιακό κορεό στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» πριν την έναρξη του ντέρμπι της Ανδαλουσίας!