Φιλική νίκη απέναντι στην Αγία Παρασκευή πήρε η ΑΕΚ Β΄, επικρατώντας με 1-0 χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Γιάννη Κορομηλά στο 74’. Η «Ένωση» ήταν κυρίαρχη στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, ενώ έχασε αρκετές ευκαιρίες με τον Χριστόπουλο, τον Γαλανόπουλο και τον Γερουλάνο στο πρώτο μισάωρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου, συνέχισε να πιέζει και να δημιουργεί φάσεις, για να φτάσει στην επίτευξη του γκολ. Σημαντικό να σημειωθεί, είναι ότι χρόνο συμμετοχής πήρε ο Κώστας Γαλανόπουλος.

Η σύνθεση της ΑΕΚ Β: Χατζηεμμανουήλ (46' Θεοχάρης) Ραντόνια (80' Σταμούλης) Χατζηκυριάκος (60’ Ντάικο) Τρούμπουλος, Παρράς, Γαλανόπουλος (46’ Κορομηλάς) Μουστακόπουλος (80' Δημητρίου) Γερολέμου (60' Ρουκουνάκης) Ε. Χριστόπουλος (46' Σκόνδρας - 53' λόγω τραυματισμού Γεωργέας) Μάσα (80' Πιτιλάκος) Γκολφίνος (60’ Κοσίδης).

TAGS: A.E.K.