Ένα γκολ του Καλαϊτσίδη στο 57' ήταν αρκετό για τον ΠΑΟΚ, προκειμένου να κάμψει την αντίσταση της ΑΕΚ και να προκριθεί στον τελικό της Super League Κ17, εκεί που θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό.

Μετά από το πρώτο ημίχρονο, το οποίο δεν έκρυβε ιδιαίτερες συγκινήσεις, οι «ασπρόμαυροι» κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο 57'. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τσιομπάνη, ο Καλαϊτσίδης πήρε την κεφαλιά και έκανε το 1-0. Η «Ένωση» έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 74', με τον Μπούσιο να βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα για «θέατρο». Μάλιστα, μετά το τέλος της αναμέτρησης, ο διαιτητής ζήτησε συγγνώμη για την αποβολή.

Στα τελευταία λεπτά, οι «κιτρινόμαυροι» προσπάθησαν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης, χωρίς να τα καταφέρνουν, με το 1-0 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΕΚ (Πέτρος Τασουνίδης): Αναργύρου, Μπούσιος, Τσαραμανίδης (89' Παπαζήσης) Ψυρόπουλος, Μαρκόπουλος, Ντάνι (65' Σέχου) Κολιμάτσης (89' Ψυχογιός) Σαρρής, Ελέζι (85' Ζούλιας) Ράπτης (65' Ανδριώτης) Παλαιολόγου.

ΠΑΟΚ (Πέτρος Τσιαπακίδης): Τσιντσώλης (39' Μπελέρης) Κούπενος, Πολυκράτης, Πανικίδης, Αβράμπος, Σνάουτσνερ, Τσομπάνης (80' Μύθου) Καλαϊτσίδης (79' Κεσίδης) Χατσίδης, Παπαγεωργίου, Ντούνγκα (66' Καραϊωάννου).

Μπαντής: «Πάτησαν σε μία ψεύδη είδηση για τον Ιωαννίδη και έβγαλαν τα απωθημένα τους»

«Επέλεξε να εκπροσωπήσει την εθνική Αλβανίας ο Σίνα»

Οι αντίπαλοι της Εθνικής Νέων στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ19

Πανέμορφη στιγμή: Η Κ19 της Λαμίας έκανε pasillo στον Ολυμπιακό για την κατάκτηση του Youth League

Άγρια επεισόδια σε αγώνα τοπικού στην Ηλεία: Με κατάγματα στο νοσοκομείο ποδοσφαιριστής, συνελήφθη ένα άτομο!

Επετειακό φιλικό των Legends 2004 με UEFA Stars για τα 20 χρόνια από το έπος της Πορτογαλίας!

Οι γκολάρες Παπακανέλλου-Μπακούλα από άλλη λήψη και η στέψη: Η παρακάμερα του Ολυμπιακός-Μίλαν

Απίστευτο περιστατικό σε αγώνα τοπικού στην Πάτρα: Ποδοσφαιριστής γρονθοκόπησε διαιτητή και τον έστειλε στο νοσοκομείο!

Με φόρα από την κορυφή της Ευρώπης, η Κ19 του Ολυμπιακού θριάμβευσε στο ντέρμπι με την ΑΕΚ

«Όλες απαντάμε αν αγγίξεις μία»: Το συγκλονιστικό μήνυμα κατά της βίας των γυναικών στα γήπεδα της Α' Εθνικής