Δεν σταματάει πουθενά η Ρέιντζερς.

Η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ πήρε ακόμη μία νίκη στην πορεία της για την επιστροφή στους τίτλους, επικρατώντας με 2-1 στην έδρα της τέταρτης Αμπερντίν.

Με αυτή τη νίκη η Ρέιντζερς είναι στο +22 από τη δεύτερη Σέλτικ, η οποία έχει βέβαια τέσσερα ματς λιγότερα.

Το έργο της Ρέιντζερς έγινε πιο εύκολο, όταν στο 26’ ο Ράιαν Χέτζες αποβλήθηκε, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες.

Ο Αλφρέντο Μορέλος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 32ο λεπτό στέλνοντάς τους στην ανάπαυλα με προβάδισμα.

Στο 50’ ο ίδιος παίκτης σημείωσε το δεύτερο γκολ της ομάδας του, ενώ στο 67’ ο Κένεντι μείωσε σε 2-1.

Στο άλλο ματς μεταξύ της Λίβινγκστον και της Ρος Κάουντι, οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 3-1. Στο 9ο λεπτό ο Ρόμπινσον άνοιξε το σκορ, ο Λέικιν στο 28’ ισοφάρισε, στο 81’ ο Φόρεστ έκανε το 2-1, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χάμιλτον «κλείδωσε» τη νίκη της Λίβινγκστον.