Ζωντανή στο κυνήγι της ευρωπαϊκής εξόδου παραμένει η Βιγιαρεάλ, η οποία απέδρασε με το διπλό (0-1) από την έδρα της Θέλτα!
Το «κίτρινο υποβρύχιο» λυτρώθηκε στο 91’ με τον Τριγέρος, σε μια φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ.

Έτσι, επανήλθε στις νίκες μετά από 3 διαδοχικές ήττες κι «έπιασε» τη Γρανάδα στην 8η θέση της βαθμολογίας.

Αντιθέτως, η ομάδα του Όσκαρ Γκαρθία υπέστη την πρώτη ήττα μετά από 5 αγωνιστικές κι έχασε την ευκαιρία να απομακρυνθεί από τη διακεκαυμένη ζώνη.

Στα του ματς, οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι και πιο απειλητικοί στη μεγαλύτερη διάρκεια, ενώ είχαν σημαντική ευκαιρία στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, με τον γκολκίπερ Ρούμπεν να πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση στη γωνία του μετά από κεφαλιά του Μορένο.

Η Βιγιαρεάλ είχε τις καλύτερες ευκαιρίες και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Μπάκα να αστοχεί από κοντά στο 87’.

Ό,τι δεν κατάφερε ο Κολομβιανός επιθετικός, το πέτυχε 4 λεπτά αργότερα ο Τριγέρος, ο οποίος σκόραρε με το… στανιό, σε μια φάση διαρκείας στην περιοχή της Θέλτα.

Θέση εποπτεύοντα της ομοσπονδίας της Ισπανίας ανέλαβε ο Ντελ Μπόσκε

Λεβαντόβσκι: «Θα συνεχίσω να παίζω για τουλάχιστον δύο χρόνια ακόμα στη Μπαρτσελόνα»

Έξαλλος με το VAR ο Μπαράχα: «Υπάρχει οφσάιντ στο γκολ του Φερμίν»

Ξετύλιξε το «δώρο» του Μαμαρντασβίλι ο «καυτός» Λεβαντόφσκι και... ανατροπή στην ανατροπή για την Μπαρτσελόνα

Η αδιανόητη γκάφα του Τερ Στέγκεν στο ιστορικό του παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα

Χωρίς νικητή το ντέρμπι της Ανδαλουσίας, αρκέστηκαν στον βαθμό Μπέτις και Σεβίλλη στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν»

Τρομερή ατμόσφαιρα και εντυπωσιακό κορεό στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» πριν την έναρξη του ντέρμπι της Ανδαλουσίας!