Νέα απώλεια βαθμών γνώρισε η Λιόν, που έμεινε ισόπαλη (1-1) με την Μπορντό στην τέταρτη αγωνιστική της Ligue 1.

Παρότι έψαχνε την εξιλέωση μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από την Μονπελιέ, η ομάδα του Σιλβίνιο έμεινε και... ευχαριστημένη με τον βαθμό της ισοπαλίας, αφού η Μπορντό πίεσε ασφυκτικά για το τρίποντο μέχρι το φινάλε.

Το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τη Λιόν, αφού ο Ντεπάι στο 31’ της έδωσε τα ηνία στα σκορ, όμως στο δεύτερο ημίχρονο ήρθαν τα πάνω κάτω.

Ο Μέντες στο 62’ είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν πέντε λεπτά αργότερα με τον Μπριάν, μετά από φάση διαρκείας μπροστά στην εστία του Άντονι Λόπες.

Από κει και πέρα, η Μπορντό πίεσε ασφυκτικά για το δεύτερο φετινό της τρίποντο, όμως οι Γιρονδίνοι άντεξαν μέχρι το φινάλε και κράτησαν… τουλάχιστον τον βαθμό.