Πήρε το «διπλό» και παρέμεινε ολοζώντανη για τη 2η θέση η Παναχαϊκή.

Οι Αχαιοί επικράτησαν 1-0 της ΑΕ Καραϊσκάκης με τέρμα του Πολίμου στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης, αν και στο τέλος οι γηπεδούχοι έχασαν διπλή ευκαιρία για να ισοφαρίσουν. Αυτό ήταν το τέταρτο «τρίποντο» στα πέντε τελευταία ματς για την ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου, που βρέθηκε στο -1 από τη δεύτερη θέση και περιμένει απώλεια του Απόλλωνα κόντρα στον Αήττητο Σπάτων για να διατηρηθεί σε απόσταση αναπνοής από την ομάδα της Λάρισας.

Το πρώτο μέρος είχε δύο καλές στιγμές, με τον Μασούρα να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι της ομάδας του στο 18’, ενώ οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 37’ με τον Τζιώρα. Καλύτερο ξεκίνημα για την ΑΕ Καραϊσκάκης στο δεύτερο μέρος, αλλά από το 60’ και μετά η Παναχαϊκή απέκτησε τον έλεγχο της κατάστασης, έχασε σημαντική ευκαιρία στο 69’ με τον Κυνηγόπουλο και ο Βουκμίροβιτς αστόχησε στο 81’ από καλή θέση για τους γηπεδούχους. Ο Πολίμος άνοιξε το σκορ στο 89’ με σουτ και στις καθυστερήσεις έχασαν διπλή ευκαιρία οι παίκτες της ΑΕ Καραϊσκάκης.