Επιτέλους έπαιξε σαν... ΑΠΟΕΛ! Η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή πραγματοποιώντας την καλύτερη και πιο γεμάτη φετινή της εμφάνιση στη σεζόν, επικράτησε με το εντυπωσιακό 3-0 της ΑΕ Λεμεσού στο «ΓΣΠ» για την 9η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 38ο λεπτό με πέναλτι του Κβιλιτάια. Στην επανάληψη, η ΑΕΛ έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 55', κάτι το οποίο εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο ο ΑΠΟΕΛ ο οποίος δύο λεπτά αργότερα πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Λούκας έπειτα από ασίστ του Κβιλιτάια!

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 72ο λεπτό με τον 28χρονο Γεωργιανό επιθετικό να σφραγίζει τη μαγική βραδιά τόσο του ίδιου όσο και της ομάδας του με κοντινή προβολή.

Αποτέλεσμα με το οποίο ο ΑΠΟΕΛ ανέβηκε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 13 πόντους, αφήνοντας παράλληλα την ΑΕ Λεμεσού στην έκτη θέση με 11.