«Ξενέρωσε» τον ΑΠΟΕΛ και έβαλε φωτιά στη μάχη του τίτλου η Ανόρθωση! Η ομάδα του Γιάννη Οκκά άλωσε το «ΓΣΠ» επικρατώντας με σκορ 2-0 και πλέον η ΑΕΚ Λάρνακας βρίσκεται στο -1 από την κορυφή, ενώ η Ομόνοια πλησίασε στους τέσσερις και… παραμονεύει.

Μάλιστα, ο ΑΠΟΕΛ μετρά τρεις ήττες στα πέντε τελευταία παιχνίδια και δείχνει να «χάνει» λάδια, ενώ την επόμενη αγωνιστική φιλοξενείται στη δύσκολη έδρα της Πάφου.

Ο Φερέιρα μόλις στο 8ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τους γηπεδούχους να έχουν 10 τελικές στο πρώτο μέρος αλλά να είναι τρομερά άστοχοι. Κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Ανόρθωση. Πρώτα, σκόραρε για δεύτερη φορά με τον Αντωνίου στο 52’, αλλά το τέρμα του δεν μέτρησε για οφσάιντ, με τον Παρούτη επτά λεπτά αργότερα να σκοράρει για το 2-0. Σκορ που έμεινε μέχρι το φινάλε, αφού η ομάδα του Σα Πίντο δεν κατάφερε να αντιδράσει και γνώρισε ακόμη μία ήττα!

Η Ανόρθωση, πάντως, από την πλευρά της δεν έχει ιδιαίτερες ελπίδες για να βγει στην Ευρώπη.