Με μια απίθανη ανατροπή, η Κουόπιο απέκλεισε τη Βόρσκλα Πολτάβα και συνεχίζει στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League, όπου θα αντιμετωπίσει τον Άρη ή την Αστάνα.

Οι Φινλανδοί επικράτησαν 3-2 εκτός έδρας στην παράταση και πήραν το εισιτήριο για την επόμενη φάση με συνολικό σκορ 5-4.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με τον Τιλ (48’) και τον Σκλίαρ (55’), ωστόσο η Κουόπιο αντέδρασε και επανήλθε (49’ Σέμπαν, 93’ Νισίλα) στέλνοντας το ματς στο έξτρα ημίωρο (2-2).

Στην παράταση, η ομάδα του Βαλακάρι εκμεταλλεύτηκε δεόντως το αριθμητικό αβαντάζ που απέκτησε στο 95’ λόγω αποβολής του Κουσνιρένκο και με τέρμα του Ρανγκέλ στο 111’, έφτασε στο διπλό (2-3) και την πρόκριση.

Στις 07:00 το πρωί της Μ. Παρασκευής η άφιξη της αποστολής του Ολυμπιακού στην Ελλάδα!

Ρέτσος: «Κάναμε σπουδαίο ματς»

Ελ Κααμπί: «Ήρθαμε για τη νίκη και το πιστεύαμε - Μένει ένα ακόμα ματς, πάμε σαν οικογένεια όλοι μαζί!»

Μεντιλίμπαρ: «Κόντρα σε μια δυνατή ομάδα δείξαμε το θάρρος μας»

To χατ-τρικ του Ελ Κααμπί και η σύμμαχος τύχη: Οι καλύτερες στιγμές από την τεσσάρα του Ολυμπιακού στην Άστον Βίλα!

«Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό»: Έστησαν πάρτι οι παίκτες με τον κόσμο του Ολυμπιακού!

Βαθμολογία UEFA: Ελπίδες για 15η θέση μετά το ιστορικό διπλό του Ολυμπιακού στην έδρα της Άστον Βίλα

Η μεγάλη χαμένη ευκαιρία της Άστον Βίλα, στο δοκάρι η εκτέλεση πέναλτι του Ντάγκλας Λουίς

Λύγισε στο φινάλε την Κλαμπ Μπριζ και πήρε προβάδισμα τελικού η Φιορεντίνα!

Θρύλος, θρησκεία μέσα στην Αγγλία και το όνειρο του τελικού πιο κοντά για τον συγκλονιστικό Ολυμπιακό!