Σημαντικές νίκες πανηγύρισαν οι Άρης Λεμεσού και Καρμιώτισσα, οι οποίες επιβλήθηκαν των Ένωσις Νέων Παραλιμνίου (2-1) και Ακρίτα (1-0) αντίστοιχα.

Στη Λεμεσό, η ομάδα του Παραλιμνίου αιφνιδίασε τον Άρη στο 10ο λεπτό με τον Ντιαβαρά, ωστόσο οι γηπεδούχοι αρχικά ισοφάρισαν στο 20' με τον Στρούσκι και δύο λεπτά αργότερα ο Μπένγκτσον έκανε το 2-1. Με αυτό το σκορ πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης πίεσε και για τρίτο τέρμα, χωρίς να καταφέρει να το πετύχει και το 2-1 έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης. Με αυτή τη νίκη η ομάδα της Λεμεσού βρίσκεται στην 2η θέση με 18 βαθμούς, ενώ η Ένωσις Παραλιμνίου έμεινε στη 12η με 7.

Στο «Στάδιο Αμμοχώστου», Καρμιώτισσα και Ακρίτας Χλώρακα διασταύρωσαν τα ξίφη τους, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα με τον Ζελάγια, ο οποίος ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 45+5'. Οι δύο ομάδες έχασαν αρκετές ευκαιρίες να σκοράρουν, χωρίς κάτι τέτοιο να γίνει πράξη. Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στην 8η θέση με 10 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στην τελευταία θέση με 4.