Διαλύει από ημίχρονο το αδύναμο Αζερμπαϊτζάν με… καυτό Λουκάκου το Βέλγιο για την αναμέτρηση που διεξάγεται για την τελευταία αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2024!

Οι «κόκκινοι διάβολοι» προηγούνται με 4-0 στην ανάπαυλα, έχοντας και ακυρωθέν γκολ, ενώ οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονται με παίκτη λιγότερο. Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ο Ρομέλου Λουκάκου, με τον στράικερ του Βελγίου και της Ρόμα να πετυχαίνει καρέ σε διάστημα 20 λεπτών.

Το 1-0 ήρθε στο 17’, με τον Λουκάκου να σκοράρει με κεφαλιά μετά τη σέντρα του Ντοκού:

Ο Βέλγος στράικερ πέτυχε το 2-0 στο 26’ με σουτ στην κίνηση μετά την κεφαλιά-πάσα του Καστάνιε:

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας, ο 30χρονος φορ βρήκε δίχτυα με κεφαλιά μετά τη σέντρα του Φαές για το 3-0:

Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 37ο λεπτό, ο Λουκάκου έγραψε το 4-0 με τον Μανγκαλά να τον βρίσκει κάθετα και ο έμπειρος επιθετικός με ωραίο τελείωμα να πετυχαίνει καρέ: