Η Βουλιαγμένη νίκησε σε ένα σπουδαίο ματς 13-11 τη Γλυφάδα στον Λαιμό στον δεύτερο μεταξύ τους ημιτελικό της Α1 πόλο γυναικών και ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά, οπότε οι δύο ομάδες θα λύσουνοριστικά τις διαφορές τους την ερχόμενη Τετάρτη στην έδρα του ΑΝΟΓ.

Η Βουλιαγμένη προηγήθηκε 4-1 και 7-3 στο ημίχρονο και 9-4 στην αρχή του τρίτου οκτάλεπτου. Η Γλυφάδα μείωσε 12-11 στα 2:09 από τη λήξη με την Παναγιώτα Νίνου, αλλά η Σάντα έκανε το τελικό 13-11 στο 1:20.

Για τον ΝΟΒ, 4 τέρματα σημείωσε η Διαμαντοπούλου και 3 η Γιαννοπούλου.

Όπως σημειώθηκε στο φύλλο αγώνα: «Στο τρίτο οκτάλεπτο, αποβλήθηκε, λόγω διαμαρτυρίας σε απόφαση των διαιτητών, η βοηθός προπονητή του ΝΟΒ, Β. Μαυρέλου. Στο τέταρτο οκτάλεπτο διακόπηκε ο αγώνας για ένα λεπτό, καθώς άναψαν πυρσούς και καπνογόνα στην εξέδρα και πέταξαν νερά στον πάγκο της Γλυφάδας».

Τα οκτάλεπτα: 4-1, 3-2, 4-5, 2-3

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Αντιόπη Μελιδώνη): Κοτσιώνη, Καϊάφα, Χυδηριώτη 2, Μουστακαρία, Γιαννοπούλου 3, Ριντζ 1, Τανκέεβα, Μαρία Πάτρα 1, Καλαϊτζή, Διαμαντοπούλου 4, Σάντα 2, Αγγελίδη, Ειρήνη Πάτρα, Καλογεροπούλου, Ανδρεάδη

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Θοδωρής Ανδρεάκος): Γκανγκλ, Παναγιώτα Νίνου 5, Γκίλλα, Θωμοπούλου, Γρηγοροπούλου 1, Ειρήνη Νίνου 1, Αντωνιάδη, Κολιτσοπούλου, Κούλχας, Φουντωτού 3, Γαλιατσάτου, Κοντογιάννη 1, Καρύτσα, Κατσώνη, Κανελλοπούλου