Απέναντι στον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης... ξεδίψασε στον πρώτο του φετινό αγώνα ο Άρης!

Με καθοδηγητή τον Νίκο Αναστόπουλο οι «κίτρινοι» έδειξαν από νωρίς πως φέτος δεν αστειεύονται και το τελικό 2-0, με γκολ των Καπνίδη και Ντούνη, μοιάζει φτωχό μπροστά στις ευκαιρίες που δημιούργησαν στο «Κλεάνθης Βικελίδης»!

Παίζοντας πλήρεις και με διάθεση να κάνουν ό,τι χρειάζεται για να αποφύγουν τις κακοτοπιές στο απρόβλεπτο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, ανέλαβαν ρόλο αφεντικού στο ματς περιορίζοντας σε παθητικό ρόλο τους φιλοξενούμενους.

Τους έκλεισαν στα καρέ τους κι άρχισαν να πιέζουν ώστε να πετύχουν το γρήγορο γκολ. Μετά από 15 λεπτά παιχνιδιού έφτασαν πολύ κοντά αλλά το οριζόντιο δοκάρι τους στέρησε το προβάδισμα στην κεφαλιά του Πόι.

Ό,τι δεν κατάφεραν όμως σχεδόν σ' ένα ημίχρονο, το πέτυχαν λίγο πριν την ανάπαυλα. Ο Πόι σέντραρε από δεξιά και ο Καπνίδης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 στο 45'!

Ίδιο ήταν το μοτίβο και στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ν' Λουντούλου έχασε την μεγαλύτερη ευκαιρία (σουτ δοκάρι στο 84') για να διευρύνει το σκορ, κάτι πάντως που έγινε στο φινάλε με τον Ντούνη να παίρνει το... ριμπάουντ διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Στο άλλο ματς της ημέρας για τον 1ο όμιλο, Απόλλων 1926 και Καμπανιακός ήρθαν ισόπαλοι 1-1.

Δημήτρης Σκαφίδας στο sport-fm.gr: «Ο Πανιώνιος επιστρέφει - Μαζί του και στη Super League!»

Παναργειακός: «Κάηκε» το Άργος για τη φιέστα της ανόδου στη Super League 2!

Ο Ατρόμητος Πειραιά έχανε 5-0 στο ημίχρονο από τον Απόλλωνα και βγήκε με 6 παίκτες στο β' για να διακοπεί το ματς!

Στη Super League 2 και ο Εθνικός Κεραμιδίου - Οι 4 που ανεβαίνουν, οι 4 που θα δώσουν μπαράζ και οι… πεσμένοι!

Ανέβηκε οριστικά στη Super League 2 και το πανηγύρισε με σαμπάνιες ο Παναργειακός!

Γ' Εθνική: Υποβιβάστηκε ο Απόλλων Σμύρνης, ξέφυγε στο +4 ο Παναργειακός, αμετάβλητη η κορυφή στον 2ο όμιλο!

Γ’ Εθνική: Συνεχίζεται το μπρα-ντε-φερ σε 2ο και 3ο όμιλο - Οδεύει προς… τοπικό ο ιστορικός Απόλλων Σμύρνης!

Πανιώνιος: Τιμωρήθηκε με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών

Γ' Εθνική: Παραμένουν αφεντικά για την άνοδο Εθνικός Κεραμιδίου και Παναργειακός

«Campeones»: Πάρτι στα αποδυτήρια του Πανιωνίου μετά την άνοδο στη Super League 2