Το… θαύμα -φαίνεται πως- θα γίνει!

Η ψυχωμένη Νιούκαστλ του Ράφα Μπενίτεθ νίκησε 1-0 την Κρίσταλ Πάλας στο κατάμεστο από παραληρούντες οπαδούς της St James' Park και σε συνδυασμό με την ισοπαλία της μισητής αντιπάλου της, Σάντερλαντ, με τη Στόουκ (1-1), ανέβηκε μετά από πάρα πολύ καιρό πάνω από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό!

Παίζοντας σαν πραγματική ομάδα του «σκληρού» αγγλικού Βορρά, οι «καρακάξες» πήραν ένα σπουδαίο «τρίποντο» με γκολ του Τάουνσεντ στο 58’, ενώ ο Ντάρλοου απέκρουσε πέναλτι του Καμπάιγ στο 70’ μέσα σε πανζουρλισμό!

Την ίδια ώρα, δε, που οι «μαυρόγατες» έφευγαν από το «Μπριτάνια» με έναν «χρυσό» βαθμό, χάρη σε πέναλτι του Ντεφό στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ είχε ανοίξει το σκορ για τους «πότερς» ο Αρναούτοβιτς στο 50’.

Με παιχνίδι λιγότερο για τη Σάντερλαντ, όλα δείχνουν πως πάμε σε φινάλε θρίλερ σε ό,τι αφορά τις δύο ομάδες που θα ακολουθήσουν την Άστον Βίλα στην Championship!

Stoke City Vs Sunderland 1-1 Highlights & All... από tony-hoksa1

Από τα υπόλοιπα ματς της 36ης αγωνιστικής της Premier League, ξεχωρίζει, φυσικά, η μεγάλη νίκη της Γουέστ Χαμ, που πέρασε… αέρας (3-0) από την έδρα της Γουέστ Μπρομ και παρέμεινε αήττητη για δέκατο σερί ματς και… σε τροχιά Champions League! Φτάνοντας, δε, τους 59 βαθμούς, ισοφάρισε την κορυφαία επίδοσή της στην Premier League.

Στα… αδιάφορα, η Έβερτον νίκησε δύσκολα 2-1 την Μπόρνμουθ και η Γουότφορντ 3-2 την Άστον Βίλα.

Everton Vs Bournemouth 2-1 Highlights & All... από tony-hoksa1

All Goals & Highlights HD - Watford 3 - 2 Aston... από LiveGoalsTV