Πλήρωσε τα… σπασμένα η Λα Κορούνια!

Μπορεί ο Αντριάν να έδωσε προβάδισμα στην Ντέπορ μέσα στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» αλλά η Ρεάλ Μαδρίτης αντέδρασε και την φιλοδώρησε με επτά τέρματα (7-1), επιστρέφοντας στις νίκες μετά από τρία σερί αρνητικά αποτελέσματα.

Η Ντέπορ, λοιπόν, βρήκε στην κόντρα το γκολ με τον Αντριάν στο 23ο λεπτό και η γκρίνια έκανε ξανά την εμφάνισή της στο «Μπερναμπέου». Ωστόσο, η Ρεάλ δεν ήταν διατεθειμένη για νέα δώρα στους αντιπάλους της και… ξέσπασε!

Πριν καν βγει το ημίχρονο είχε φέρει «τούμπα» το ματς με τους Νάτσο και Μπέιλ να σκοράρουν, ενώ ο δεύτερος σκόραρε εκ νέου στο 58’ για το 3-1. Ο Μόντριτς δέκα λεπτά μετά «κλείδωσε» το τρίποντο για τους Μαδριλένους, με τον Κριστιάνο να παίρνει την σκυτάλη στο σκοράρισμα και με δύο γκολ να μετατρέπει τη νίκη σε θρίαμβο! Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε λίγο πριν το φινάλε ο Νάτσο με το δεύτερο τέρμα του στον αγώνα, διαμορφώνοντας το τελικό 7-1.

Το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής

Παρασκευή 19 Ιανουαρίου
Χετάφε-Αθλέτικ Μπιλμπάο 2-2
(21' Mολίνα, 74' Άνχελ - 13' Ουίλιαμς, 48' Γκαρθία)

Σάββατο 20 Ιανουαρίου
Εσπανιόλ-Σεβίλλη 0-3
(15’ Βάσκεθ, 34’ Σαράμπια, 90’ Μουριέλ)

Ατλέτικο Μαδρίτης-Χιρόνα 1-1
(34’ Γκριζμάν-73’ Πορτού)

Βιγιαρεάλ-Λεβάντε 2-1
(26' Τριγκέρος πεν, 50' Τριγκέρος- 90+3' Ρόζερ)

Λας Πάλμας-Βαλένθια 2-1
(20' Βιέρα, 53' Καλέρι - 5' Μίνα)

Κυριακή 21 Ιανουαρίου
Αλαβές-Λεγανές 2-2
(Μουνίρ 46', Αλφόνσο 52'/Γκάμπριελ 75', Ζαλντούα 90')

Ρεάλ Μαδρίτης-Λα Κορούνια 7-1
(32’, 88’ Νάτσο, 42’, 58’ Μπέιλ, 68’ Μόντριτς, 78’, 84’ Κρ. Ρονάλντο / 23’ Αντριάν)

Θέλτα – Μπέτις

Ξετύλιξε το «δώρο» του Μαμαρντασβίλι ο «καυτός» Λεβαντόφσκι και... ανατροπή στην ανατροπή για την Μπαρτσελόνα

Η αδιανόητη γκάφα του Τερ Στέγκεν στο ιστορικό του παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα

Χωρίς νικητή το ντέρμπι της Ανδαλουσίας, αρκέστηκαν στον βαθμό Μπέτις και Σεβίλλη στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν»

Τρομερή ατμόσφαιρα και εντυπωσιακό κορεό στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» πριν την έναρξη του ντέρμπι της Ανδαλουσίας!