Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της στα πλέι οφ του κυπριακού πρωταθλήματος και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο πέτυχε η Πάφος, που συνέτριψε με σκορ 6-0 την ουραγό και ήδη υποβιβασμένη Καρμιώτισσα. Τον χορό των γκολ άνοιξε στο 15’ ο Πάτσεον. Οι γηπεδούχοι έμειναν στο 29’ με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Καψού και από εκεί και μετά είχε… καταιγίδα. Δύο γκολ πέτυχε ο Μέρφι (37’ και 67’), ενώ ενδιάμεσα (53’) σκόραρε ο Μπεριγκότ, για να βάλει το «κερασάκι στην τούρτα» ο Τόρες με δύο γκολ (72’ και 78’), διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Χωρίς νίκη για ένα ακόμη παιχνίδι έμεινε η Νέα Σαλαμίνα, η οποία ήρθε ισόπαλη 3-3 εκτός έδρας με την Ένωση Νέων Παραλιμνίου, παρότι προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 3-0. Οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 13’ λόγω αποβολής του Μπάλαζιτς και μετά άρχισε το… πάρτι με πρωταγωνιστή τον Βάγκνερ. Στο 14’ με πέναλτι, στο 31’ και στο 37’ το σκορ είχε γίνει 3-0 και όλα έδειχναν μια άνετη επικράτηση. Ή μήπως όχι; Στο 51’ η Ένωση μείωσε με τον Κυριάκου, οχτώ λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα, λόγω αποβολής του Κονφάις και στο 69’ ο Φελίπε έκανε το 3-2, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς. Και όντως είχε ενδιαφέρον, αφού στο 87’ ο Ουντότζι διαμόρφωσε το τελικό 3-3.