Δεν κατάφερε να φανεί ανταγωνιστική μετά την πρώτη περίοδο και γνώρισε την ήττα η Ελευθερία Μοσχάτου!

Η ελληνική ομάδα συνετρίβη με 96-58 από την Κάρολο για την 4η αγωνιστική του EuroCup γυναικών, με την ελληνική ομάδα να παραμένει με μια νίκη στον πρώτο όμιλο (1-3) και ισοβαθμεί στην τελευταία θέση με την Μπρνο. Από την άλλη, οι Γαλλίδες έκαναν το καθοριστικό βήμα για την πρόκριση, πήγαν στο 3-1 και ανέβηκαν στην κορυφή του γκρουπ.

Η Ελευθερία Μοσχάτου φάνηκε ανταγωνιστική μονάχα στην πρώτη περίοδο (19-19), ενώ στο ημίχρονο η διαφορά πήγε στο -9 (32-41). Στο δεύτερο μέρος η Κάρολο πάτησε το γκάζι και... εξαφανίστηκε με το +38 στο τελικό σκορ (96-58) να αποτυπώνει την ανωτερότητά της.

Η γαλλική ομάδα είχε πρώτη σκόρερ την Αμέλ Μπουντέρα με 25 πόντους και επτά ασίστ, ενώ πέντε ακόμα συμπαίκτριές της είχαν διψήφιο αριθμό πόντων. Η Ελευθερία Μοσχάτου είχε σε καλή μέρα μόλις δυο παίκτριες, αφού η Κατερίνα Ζετς μέτρησε 16 πόντους, ενώ η Κατερίνα Σπαθάρου ολοκλήρωσε τον αγώνα με 11 πόντους και τέσσερις ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 32-41, 47-66, 58-96

Ελευθερία Μοσχάτου (Χατζηδάκη): Κίσερ 4 (1/2 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Πάγκαλος 6 (1) , Σταμοπούλου 5 (1), Ζετς 16 (2/7 τρίποντα, 5 λάθη) , Αλιφραγκάκη 2, Μπικλ 10 (2/3 τρίποντα, 5 ριμπάουντ) , Χουγκάζ (4 λάθη), Σπαθάρου 11 (3/6 τρίποντα, 4 ασίστ) , Ταμπάκου 2, Βιντσιλαίου 2 (5 ασίστ)