Με μια παλικαρίσια νίκη έφυγε από την έδρα του Εθνικού Άχνας η Δόξα Κατωκοπιάς!

Παρά το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι παρατάχθηκαν χωρίς 7 βασικούς τους ποδοσφαιριστές, ενώ αγωνίστηκαν και με παίκτη λιγότερο από το 35ο λεπτό της αναμέτρησης λόγω αποβολής του Τραϊτσέφσκι, τελικά κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 χάρη σε ένα ακόμα γκολ του πρώτου της σκόρερ, Μπεράτ Σαντίκ.

Ο Εθνικός μπήκε δυνατότερα στην αναμέτρηση, με τον Καράουσκας να αστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι στο 10', ενώ βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ από το 21', όταν ο Σαντίκ βρήκε δίχτυα για 9η φορά στο φετινό πρωτάθλημα.

Στο 35' η Δόξα έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Τραϊτσέφσκι και στη συνέχεια αρκέστηκε σε παθητικό ρόλο, κρατώντας ωστόσο το προβάδισμα μέχρι τέλους, παρά το γεγονός πως δεν έκανε ούτε μία τελική προσπάθεια προς το τέρμα των αντιπάλων της σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο.

Έτσι, με αυτή τη νίκη η Δόξα ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας, ξεπερνώντας Ολυμπιακό και ΑΕΛ, ενώ από την άλλη ο Εθνικός παρέμεινε στον «πάτο», με μόλις 2 νίκες και 8 βαθμούς σε 15 αγωνιστικές.