«Σφαλιάρα» της ΑΕΚ στον ΑΠΟΕΛ.

Η ομάδα της Λάρνακας επικράτησε 3-0 της ομάδας του Μαρίνου Ουζουνίδη στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να σκοράρουν μόλις στο 7’, με τον Σπιρόφσκι να εκτελεί από τη μικρή περιοχή, ενώ ο Άμπραχαμ «χτύπησε» στο 55’ με παρόμοιο τρόπο. Ο Τρισκόφσκι πέτυχε το τρίτο τέρμα για την ΑΕΚ στο 72’ με προβολή από κοντά, που έφτασε στο 2x2.

O Απόλλων Λεμεσού έφυγε με το ισοπεδωτικό 6-0 από την έδρα του Ερμή Αραδίππου, έχοντας έξι διαφορετικούς σκόρερ. Από τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο σημείωσαν οι φιλοξενούμενοι, ενώ το έκτο τους γκολ το πέτυχαν στο 65ο λεπτό. Αγκίρε, Ματέι, Σάλαϊ, Νταμπό, Ντιγκινί και Μπένσοπ σκόραραν για τους «κυανόλευκους».

Η Ομόνοια επικράτησε 1-0 της Καρμιώτισσας με τον Κουσουλό να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ στο 47ο λεπτό.