Επιστροφή στις νίκες με εντυπωσιακό τρόπο για τον Πανιώνιο. Οι «κυανέρυθροι» ήταν αποτελεσματικοί στο Διαβολίτσι και κατάφεραν να επικρατήσουν 3-1 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του τετάρτου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας ανεβαίνοντας στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα πίσω από τη Ρόδο που την ίδια ώρα επικρατούσε 2-0 του Φοίνικα Νέας Επιδαύρου. Χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε και η σημαντική αναμέτρηση του 5ου ομίλου ανάμεσα σε Εθνικό και Φωστήρα.

Στην αναμέτρηση του Πανιωνίου στο Διαβολίτσι η ομάδα του Νίκου Κούστα ήταν ανώτερη καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και ευτύχισε να προηγηθεί μόλις στο έκτο λεπτό με γκολ του Γεωργούση. Η κατοχή παρέμεινε στα πόδια των φιλοξενούμενων και ο Τσίπρας στο 45' διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ωστόσο, ο ΑΟ Διαβολιτσίου, μπήκε στο ματς ξανά μειώνοντας σε 2-1 όμως στο 55' ο Γροντής διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για τον Πανιώνιο.

Αλμυρός Γαζίου-Άγιος Νικόλαος 3-1

Παναργειακός: «Κάηκε» το Άργος για τη φιέστα της ανόδου στη Super League 2!

Ο Ατρόμητος Πειραιά έχανε 5-0 στο ημίχρονο από τον Απόλλωνα και βγήκε με 6 παίκτες στο β' για να διακοπεί το ματς!

Στη Super League 2 και ο Εθνικός Κεραμιδίου - Οι 4 που ανεβαίνουν, οι 4 που θα δώσουν μπαράζ και οι… πεσμένοι!

Ανέβηκε οριστικά στη Super League 2 και το πανηγύρισε με σαμπάνιες ο Παναργειακός!

Γ' Εθνική: Υποβιβάστηκε ο Απόλλων Σμύρνης, ξέφυγε στο +4 ο Παναργειακός, αμετάβλητη η κορυφή στον 2ο όμιλο!

Γ’ Εθνική: Συνεχίζεται το μπρα-ντε-φερ σε 2ο και 3ο όμιλο - Οδεύει προς… τοπικό ο ιστορικός Απόλλων Σμύρνης!

Πανιώνιος: Τιμωρήθηκε με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών

Γ' Εθνική: Παραμένουν αφεντικά για την άνοδο Εθνικός Κεραμιδίου και Παναργειακός

«Campeones»: Πάρτι στα αποδυτήρια του Πανιωνίου μετά την άνοδο στη Super League 2

Γ' Εθνική: Εξασφάλισε την άνοδο στη Super League 2 ο Πανιώνιος!