Με κεφαλιά του Κυβελίδη στο 90’, η Παναχαϊκή δραπέτευσε με τους τρεις βαθμούς από την έδρα του Μακεδονικού. Νίκες και για ΠΑΟ Ρουφ και Αγροτικό Αστέρα, απέναντι σε Ηλιούπολη και Προοδευτική αντίστοιχα.

Οι Πατρινοί χάλασαν την φιέστα των γηπεδούχων, καθώς πριν την αναμέτρηση του αγώνα απονεμήθηκε το πρωτάθλημα του 2ου ομίλου. Στο Ρουφ οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, με τον Βαγγέλη Μάντζιο να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ της ομάδας του στο 14ο λεπτό, ενώ η Ηλιούπολη ολοκλήρωσε με παίκτη λιγότερο.

Στον Εύοσμο, ο Αγροτικός Αστέρας έκανε ποδαρικό με νίκη στα μπαράζ, καθώς επικράτησε 1-0 της Προοδευτικής, με γκολ του Μελισσόπουλου. Ρεπό είχε για αυτήν την αγωνιστική ο Ηρακλής Λάρισας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Μακεδονικός-Παναχαϊκή 0-1
ΠΑΟ Ρουφ-Ηλιούπολη 1-0
Αγροτικός Αστέρας-Προοδευτική 1-0
Ρεπό: Ηρακλής Λάρισας

Δημήτρης Σκαφίδας στο sport-fm.gr: «Ο Πανιώνιος επιστρέφει - Μαζί του και στη Super League!»

Παναργειακός: «Κάηκε» το Άργος για τη φιέστα της ανόδου στη Super League 2!

Ο Ατρόμητος Πειραιά έχανε 5-0 στο ημίχρονο από τον Απόλλωνα και βγήκε με 6 παίκτες στο β' για να διακοπεί το ματς!

Στη Super League 2 και ο Εθνικός Κεραμιδίου - Οι 4 που ανεβαίνουν, οι 4 που θα δώσουν μπαράζ και οι… πεσμένοι!

Ανέβηκε οριστικά στη Super League 2 και το πανηγύρισε με σαμπάνιες ο Παναργειακός!

Γ' Εθνική: Υποβιβάστηκε ο Απόλλων Σμύρνης, ξέφυγε στο +4 ο Παναργειακός, αμετάβλητη η κορυφή στον 2ο όμιλο!

Γ’ Εθνική: Συνεχίζεται το μπρα-ντε-φερ σε 2ο και 3ο όμιλο - Οδεύει προς… τοπικό ο ιστορικός Απόλλων Σμύρνης!

Πανιώνιος: Τιμωρήθηκε με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών

Γ' Εθνική: Παραμένουν αφεντικά για την άνοδο Εθνικός Κεραμιδίου και Παναργειακός

«Campeones»: Πάρτι στα αποδυτήρια του Πανιωνίου μετά την άνοδο στη Super League 2