Προβάδισμα για την άνοδο στη Super League 2 πήρε η Κοζάνη, που επικράτησε 2-0 του Αιολικού στην τέταρτη αγωνιστική των μπαράζ της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Νίκου Μπαδήμα μπήκε φουριόζα και άνοιξε το σκορ στο όγδοο μόλις λεπτό με γκολ του Βοριαζίδη, βάζοντας τις βάσεις για την άνετη νίκη. Το γκολ που σφράγισε το αποτέλεσμα πέτυχε ο Αποστολίδης στο 73’.

Με τους τρεις βαθμούς οι γηπεδούχοι σκαρφάλωσαν στην κορυφή, ισόβαθμοι με τον Καμπανιακό που έχει σήμερα ρεπό.

Από την άλλη, ο Γιούχτας και ο Τηλυκράτης έμειναν στο 1-1 στις Αρχάνες και έμειναν δύο βαθμούς πίσω από τους πρωτοπόρους.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους και άνοιξαν το σκορ στο 61’ με τον Ζδράβο, ο οποίος βγήκε στο τετ α τετ και νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Οι Κρητικοί δεν άφησαν πολλά περιθώρια, αφού ισοφάρισαν πέντε λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Γκίνη, για το τελικό 1-1.

5. Αιολικός 3

Δημήτρης Σκαφίδας στο sport-fm.gr: «Ο Πανιώνιος επιστρέφει - Μαζί του και στη Super League!»

Παναργειακός: «Κάηκε» το Άργος για τη φιέστα της ανόδου στη Super League 2!

Ο Ατρόμητος Πειραιά έχανε 5-0 στο ημίχρονο από τον Απόλλωνα και βγήκε με 6 παίκτες στο β' για να διακοπεί το ματς!

Στη Super League 2 και ο Εθνικός Κεραμιδίου - Οι 4 που ανεβαίνουν, οι 4 που θα δώσουν μπαράζ και οι… πεσμένοι!

Ανέβηκε οριστικά στη Super League 2 και το πανηγύρισε με σαμπάνιες ο Παναργειακός!

Γ' Εθνική: Υποβιβάστηκε ο Απόλλων Σμύρνης, ξέφυγε στο +4 ο Παναργειακός, αμετάβλητη η κορυφή στον 2ο όμιλο!

Γ’ Εθνική: Συνεχίζεται το μπρα-ντε-φερ σε 2ο και 3ο όμιλο - Οδεύει προς… τοπικό ο ιστορικός Απόλλων Σμύρνης!

Πανιώνιος: Τιμωρήθηκε με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών

Γ' Εθνική: Παραμένουν αφεντικά για την άνοδο Εθνικός Κεραμιδίου και Παναργειακός

«Campeones»: Πάρτι στα αποδυτήρια του Πανιωνίου μετά την άνοδο στη Super League 2