Και το θρίλερ στη Γ' Εθνική συνεχίζεται... Με τον Τηλυκράτη να κάνει σεφτέ στα μπαράζ ανόδου της Γ' εθνικής (1-0 επί της Κοζάνης) και τον Καμπανιακό να είναι πλέον το πρώτο φαβορί για την άνοδο (2-0 κόντρα στον Γιούχτα), ολοκληρώθηκε η τρίτη αγωνιστική του μίνι πρωταθλήματος.

Με αυτόν τον τρόπο, οι Λευκαδίτες ανέβηκαν στους 3 βαθμούς και ισοβαθμούν με Κοζάνη, Αιολικό και Γιούχτα, ενώ η ομάδα της Θεσσαλονίκης έφτασε τους 6 πόντους, όντας η πρώτη ομάδα που φαίνεται πως θα πάρει το «εισιτήριο» για τη Super League 2.

Ο σύλλογος του Ιωνίου χρειάστηκε ένα γκολ του Σόροβου στο 84', προκειμένου να φτάσει στη νίκη, ενώ είχε και δοκάρι, με την τύχη να μην... χαμογελά στον Παπανίκο στο 55'. Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, οι Μακεδόνες άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιγνατίδη στο 14ο λεπτό, ενώ ο πρώην μέσος του Πανθρακικού, Νίκος Καθάριος, έκανε το 2-0 με εξαιρετική προσπάθεια και σουτ εντός περιοχής, σφραγίζοντας τη νίκη για την ομάδα του. Ρεπό είχε ο Αιολικός.

5. Γιούχτας 3 (2 ματς)

Δημήτρης Σκαφίδας στο sport-fm.gr: «Ο Πανιώνιος επιστρέφει - Μαζί του και στη Super League!»

Παναργειακός: «Κάηκε» το Άργος για τη φιέστα της ανόδου στη Super League 2!

Ο Ατρόμητος Πειραιά έχανε 5-0 στο ημίχρονο από τον Απόλλωνα και βγήκε με 6 παίκτες στο β' για να διακοπεί το ματς!

Στη Super League 2 και ο Εθνικός Κεραμιδίου - Οι 4 που ανεβαίνουν, οι 4 που θα δώσουν μπαράζ και οι… πεσμένοι!

Ανέβηκε οριστικά στη Super League 2 και το πανηγύρισε με σαμπάνιες ο Παναργειακός!

Γ' Εθνική: Υποβιβάστηκε ο Απόλλων Σμύρνης, ξέφυγε στο +4 ο Παναργειακός, αμετάβλητη η κορυφή στον 2ο όμιλο!

Γ’ Εθνική: Συνεχίζεται το μπρα-ντε-φερ σε 2ο και 3ο όμιλο - Οδεύει προς… τοπικό ο ιστορικός Απόλλων Σμύρνης!

Πανιώνιος: Τιμωρήθηκε με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών

Γ' Εθνική: Παραμένουν αφεντικά για την άνοδο Εθνικός Κεραμιδίου και Παναργειακός

«Campeones»: Πάρτι στα αποδυτήρια του Πανιωνίου μετά την άνοδο στη Super League 2