Το μηδέν στην άμυνά της για δεύτερη φορά μέσα στη σεζόν διατήρησε η Μίλαν, αλλά αυτό δεν μεταφράστηκε σε νίκη, παρά το γεγονός ότι έπαιζε εντός έδρας. Αιτία για αυτό ήταν η εκπληκτική τη φετινή σεζόν Τορίνο, που της έβαλε... φρένο και πήρε τον βαθμό στο «Σαν Σίρο».

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Μίλαν έχασε την ευκαιρία να πάρει μεγαλύτερη διαφορά από τη Λάτσιο, μετά το χθεσινό στραβοπάτημα των «λατσιάλι» κόντρα στη Σαμπντόρια, αλλά παραμένει στην 4η θέση.

Μόλις στο 5’ ο Ντοναρούμα έκανε μια εκπληκτική επέμβαση σε προσπάθεια του Φαλκέ, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Μπελότι να μην ευστοχήσει σε δική του τελική προς την εστία του Ιταλού γκολκίπερ.

Από την πλευρά της η Μίλαν, «ξύπνησε» στο δεύτερο ημίχρονο, χάνοντας μια εκπληκτική ευκαιρία στο 87’ με τον Κουτρόνε, μένοντας τελικά στο 0-0 και ετοιμάζεται πλέον για τον τελικό κόντρα στον Ολυμπιακό την προσεχή Πέμπτη στο «Γ. Καραϊσκάκης».