Δέχτηκε ψυχρολουσία από την Γκόου Αχέντ Ιγκλς η Φέγενορντ, αλλά κατάφερε να συνέλθει άμεσα και πανηγύρισε μεγάλη ανατροπή με 4-3 στην πέμπτη αγωνιστική της Eredivisie.

Η ομάδα του Σλοτ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο τρίτο μόλις λεπτό, όταν το σουτ του Λίντχορστ άλλαξε πορεία από παρέμβαση του Γουέιλμαρκ και κατέληξε στα δίχτυα. Στο 13' τα πράγματα έγιναν χειρότερα για τους φιλοξενούμενους, όταν η κεφαλιά του Λίντμπεργκ έκανε το 2-0.

Σύντομα, όμως κατάφεραν να συνέλθουν και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντανίλο έφεραν το ματς στα ίσα. Στο 24' ο Βραζιλιάνος με σουτ μείωσε και στο 42' με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2, δίνοντας ξανά φτερά στη Φέγενορντ.

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, στο 56', ο Σιμάνσκι «σέρβιρε» στον Ντιλρόσαν για την ολική ανατροπή και στο 79' βρήκε ο ίδιος δίχτυα για το 4-2.

Η Γκόου Αχέντ κατάφερε να μειώσει στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων σε 4-3 με σουτ του Έντβαντσεν.

Με τους τρεις βαθμούς η Φέγενορντ σκαρφάλωσε στη στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, μετρώντας τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία, ενώ η σημερινή της αντίπαλος παραμένει στον πάτο της βαθμολογίας, χωρίς βαθμό.