Το μυαλό της λίγο περισσότερο απ’ ότι έπρεπε στο παιχνίδι που ακολουθεί για το Champions League με την Γιουβέντους είχε για ένα ημίχρονο απέναντι στην Ντάρμσταντ η Μπάγερν. Οι Βαυαροί, βρέθηκαν πίσω στο σκορ μέσα στην έδρα τους, όμως πάτησαν γκάζι στο δεύτερο 45λεπτο και πήραν τη νίκη με σκορ 3-1.

Το γκολ του Βάγκνερ με κεφαλιά στο 26ο λεπτό, πείσμωσε τους παίκτες του Γκουαρντιόλα, που με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου βρήκαν απάντηση με τον Μίλερ (49’). Ο Γερμανός επιθετικός ήταν… on fire και με υπέροχο γκολ στο 71’ ανέτρεψε την κατάσταση. Το τελικό σκορ στο Μόναχο έγραψε ο Λεβαντόφσκι στο 84ο λεπτό.

«Μοιρασιά» στο Βερολίνο. Αν και η Βόλφσμπουργκ προηγήθηκε και ήταν καλύτερη απέναντι στην Χέρτα έχασε την ευκαιρία να πάρει μια μεγάλη νίκη, 1-1. Πήρε το ντέρμπι του Ρήνου η Γκλάντμπαχ «λυγίζοντας» 1-0 την Κολωνία στο «Μπορούσια Παρκ».

Τεράστια επικράτηση και βαθμολογική ανάσα για την Χοφενχάιμ, που επικράτησε 3-2 απέναντι στη Μάιντς. Μεγάλη νίκη και για την Ίνγκολσταντ, που πανηγύρισε στην έδρα της το 2-0 κόντρα στην Βέρντερ Βρέμης.