Της πήρε πέρσι το πρωτάθλημα. Της πήρε ήδη φέτος το Σούπερ Καπ. Την κέρδισε χθες για δεύτερη συνεχή χρονιά μέσα στο «Μπερναμπέου»…

Ε, και; Οι φίλοι της Ρεάλ πάντα θα έχουν να υπενθυμίζουν στους άσπονδους συμπολίτες τους της Ατλέτικο τον τρόπο που τους στέρησαν το Champions League στον τελικό του περασμένου Μαΐου.

Γιατί το γκολ της ισοφάρισης από τον Σέρχιο Ράμος στο 93’, που έστειλε το ματς στην παράταση όπου ακολούθησε «καταιγίδα» και το 4-1, δεν θα ξεχαστεί.

Φροντίζουν γι’ αυτό και οι φίλοι της «βασίλισσας», σαν εκείνον που χθες μόλις ο Τιάγκο άνοιξε το σκορ για τους «ροχιμπλάνκος» στο «Μπερναμπέου» γύρισε την πλάτη στον σκόρερ κι έδειξε τη φανέλα με το… όνομα «Minuto» (μτφ: λεπτό) και τον αριθμό «93».