Ένα ημίχρονο κατάφερε να βάλει δύσκολα στους Ρέιντζερς η Νταντί. Η ομάδα της Γλασκώβης «πάτησε» γκάζι στην επανάληψη, όπου σκόραρε τρεις φορές και έφτασε σε μια εντυπωσιακή νίκη με 4-1, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Πρέμιερ Σκωτίας. Παράλληλα, εκμεταλλεύτηκε τη γκέλα της Αμπερντίν και μείωσε στους τρεις βαθμούς την απόσταση από την κορυφή.

Η Αμπερντίν, μετά από τέσσερις συνεχόμενες νίκες, είχε την πρώτη απώλεια βαθμών στο πρωτάθλημα, καθώς έμεινε στο 0-0 με τη Χαρτς στο Εδιμβούργο. Πλέον, μετά από πέντε αγώνες, ισοβαθμεί στην κορυφή της βαθμολογίας με τη Σέλτικ, η οποία είχε νικήσει χθες (8/9) με 4-1 τη Χάμιλτον. Την ευκαιρία να βρεθεί στο ρετιρέ έχασε η Σεντ Τζόνστον, η οποία παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στη Χιμπέρνιαν.