Η ΝΕΠ νίκησε 11-8 τον Πανιώνιο στην Πάτρα στον τρίτο μεταξύ τους αγώνα για τη δεύτερη φάση της Α1 πόλο γυναικών και, με 2-1 νίκες στη σειρά, θα ξεκινήσει την τρίτη φάση στον όμιλο των πλέι άουτ με 1 βαθμό, ενώ ο Πανιώνιος χωρίς πόντο.

Οι αθλήτριες του Σταμάτη Χέλμη πήραν από το ξεκίνημα το προβάδισμα με 2-1, όμως η ΝΕΠ κατάφερε να ισοφαρίσει στο ημίχρονο 6-6.

Οι δύο ομάδες παρέμειναν ισόπαλες μετά τα τρία πρώτα οκτάλεπτα (8-8), όμως ένα 3-0 των Πατρινών στην τέταρτη περίοδο ήταν αρκετό για το 11-8.

Τα οκτάλεπτα: 1-2 , 5-4 , 2-2 , 3-0

ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη 3, Ντάσιου, Λούδη Ε., Γεωργίου, Τιτζερίνα 2, Μπαλάτσα, Μιχαηλίδου Κ. 1, Μοίραλη, Μπιτσάκου 2, Μανιάτη, Λυκοθανάση 3, Μιχαηλίδου Δ., Κιούρκα, Κουρέτα

Πανιώνιος (Σταμάτης Χέλμης): Τζούρκα, Σαφέτη 1, Δουρέκα Α. 1, Καλογεροπούλου, Αποστολίδου 1, Τούρου, Κούβδου Ν. 2, Παπαφιλίππου, Μαλλιαρού, Λιαπάκη, Χέλμη 3, Μήτσου, Ζερβού