Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι ουραγών, με το οποίο ολοκληρώθηκε η 15η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος. Ερμής και Ένωση Παραλιμνίου έμειναν στο 0-0, ένα αποτέλεσμα που αδικεί τους γηπεδούχους, οι οποίοι ήταν ανώτεροι και έχασαν πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουν. Έτσι, ο Ερμής έφτασε στους 8 βαθμούς και παρέμεινε στην τελευταία θέση, ενώ η Ένωση έφτασε στους 13 και παρέμεινε στην προτελευταία.

Την κορυφαία ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου είχε ο Κεϊτά, ο οποίος έστειλε τη μπάλα άουτ σε κενή εστία στο 18ο λεπτό. Στο 62’, οι γηπεδούχοι είχαν άλλη μια πολύ καλή στιγμή με τον Γεωργίου, ο οποίος απέναντι στον Κλέιμαν έστειλε τη μπάλα εκτός εστίας. Στο 81’, η Ένωση ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Αγγελή από τον Φιρινίδη, ωστόσο, ο διαιτητής δεν υπέδειξε, ως όφειλε την παράβαση. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Αγγελή στο 90’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.