Εντυπωσιακή επιστροφή στις νίκες πανηγύρισε ο Ολυμπιακός, που διέλυσε με 24-6 τον Εθνικό στο «Παπαστράτειο».

Μετά την ισοπαλία της περασμένης αγωνιστικής με τη Βουλιαγμένη, οι ερυθρόλευκοι εμφανίστηκαν καταιγιστικοί και έδειξαν τη δύναμή τους με το «καλημέρα», παίρνοντας προβάδισμα 7-0 στην πρώτη περίοδο, ενώ εξίσου δυναμικά συνέχισαν και ως το ημίχρονο, που ολοκληρώθηκε με 12-2.

Αντίστοιχη ήταν η εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο του παιχνιδιού, με τον Εθνικό να μη βρίσκει τρόπο να σταματήσει την σαρωτική επίθεση του Ολυμπιακού, ο οποίος έφτασε στο εντυπωσιακό αποτέλεσμα.

Πρώτος σκόρερ για τον Ολυμπιακός χρίστηκε ο Δερβίσης με πέντε τέρματα ενώ από τρία είχαν οι Γεννηδουνιάς, Γιόκοβιτς, Κάκαρης, Γούνας και Αργυρόπουλος-Κανακάκης.

Τα οκτάλεπτα: 7-0, 5-2, 5-3, 7-1

Ολυμπιακός(Θοδωρής Βλάχος): Ζερδεβάς, Μυλωνάκης 2, Γενηδουνιάς 2, Γιόκοβιτς 3, Μπουλιούμπασιτς 1, Δερβίσης 5, Κάκαρης 4, Μουρίκης, Γούνας 3 Αργυρόπουλος – Κανακάκης 3, Δαλμάρας, Ιππ. Χαλυβόπουλος, Αρ. Χαλυβόπουλος 1.

Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Καραμπέτσος, Παπαλουκάς, Θαλασσινός 1, Τεσάνοβιτς 1, Κουτσιαλής, Τοράκης 2, Παπαδόγκωνας 1, Χονδροκούκης 1, Πρωτοψάλτης, Λιαπάκης, Καραβιώτης, Ξυλούρης, Κατσαγούνος, Μπελέσης.