Παίζοντας όσο έπρεπε για να επικρατήσει με άνεση και σεβόμενος στο τέλος τον Παναθηναϊκό που αγωνίζεται με Νεάνιδες λόγω των γνωστών οικονομικών προβλημάτων του Ερασιτέχνη, παρατάσσοντας τις νεαρές παίκτριες, ο Ολυμπιακός μπήκε με το… δεξί στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών, 79-33 στο κλειστό «Παύλος Γιαννακόπουλος».

Είναι χαρακτηριστικό, πως το σκορ πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο ήταν 30-9 υπέρ του Ολυμπιακού που ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο. Με επί μέρους 24-4 στο τρίτο δεκάλεπτο, το 38-15 του ημιχρόνου έγινε 62-19, με τα τελευταία λεπτά του αγώνα να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα και την προπονήτρια των φιλοξενούμενων, Ελένη Καπογιάννη, να παρατάσσει τις αναπληρωματικές παίκτριες.

Τα δεκάλεπτα: 9-19, 15-38, 19-62, 33-79

Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης): Κασδάγλη 6, Τσινέκε 13, Ακρίβου, Τσέτα 2, Κοίλια Π., Κοίλια Ν., Μπρούλια, Γκαγκανάτσου, Νούλα, Κακαρά, Εζέτσα 12, Κακούρη
Ολυμπιακός (Καπογιάννη): Μάζιτς 14, Σταμάτη 8, Σπυριδοπούλου 6, Κοσμά, Μπαλτά, Νικολοπούλου 7, Χαλιβέρα 3, Σωτηρίου 8, Καλτσίδου 17, Άντερσον 10, Μακόλι 6