Στον τελικό της προκριματικής φάσης του Champions League βρίσκεται η Ίντερ Εσκάλδες, αφού επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 της Λα Φιόριτα.

Η ομάδα του Σαν Μαρίνο, είναι αυτή που κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Ρινάλντι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα από την Ανδόρα, μπήκε πιο δυναμικά και κατάφερε να κάνει την ανατροπή μέσα σε 11 λεπτά. Αρχικά ο Σολντεβίλα στο 55’ κατάφερε να ισοφαρίσει, ενώ στο 66’ ο ίδιος παίκτης κατάφερε να πετύχει το δεύτερο γκολ της ομάδας του και να δώσει την πρόκριση στην ομάδα του.

Η Ίντερ Εσκάλδες πλέον βρίσκεται στον τελικό και περιμένει να μάθει τον αντίπαλο της, από το δεύτερο ζευγάρι που είναι η Λεβάντια Ταλίν με την Βίκινγκουργκ Ρέικιαβικ.