«Φρένο» στον Λεβαδειακό έβαλε η ΑΕΚ Β’! Η ομάδα του Νίκου Παναγιωτάρα πήρε τον βαθμό στη Βοιωτία (2-2), υποχρεώνοντας τους γηπεδούχους σε απώλεια μετά από τρεις σερί νίκες.

Εξαιρετικό το παιχνίδι από το ξεκίνημά του, με το πρώτο ημίχρονο να τα έχει… όλα. Μόλις στο 14’ ο Γιούσης άνοιξε το σκορ με πέναλτι, ενώ ο ίδιος παίκτης επτά λεπτά αργότερα έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους «κιτρινόμαυρους». Παρόλα αυτά, η απάντηση του Λεβαδειακού ήταν άμεση, αφού στο επόμενο πεντάλεπτο κατάφερε να βρει δύο γκολ και να το φέρει στα… ίσα!

Συγκεκριμένα, ο Κωνσταντινίδης στο 23ο λεπτό μείωσε για την ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη, ενώ στο 25΄ο Νίλι με σουτ ισοφάρισε σε 2-2, το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος είχε καλό ρυθμό και φάσεις, επίσης, με τον Λεβαδειακό να έχει την ευκαιρία για την μεγάλη ανατροπή στο 60ο λεπτό, όταν κέρδισε πέναλτι αλλά ο Πολέτο είδε την εκτέλεσή του να την… βγάζει με τα πόδια ο Χατζηεμμανουήλ κρατώντας το σκορ ως είχε και χαρίζοντας τον βαθμό στην ΑΕΚ Β’.

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Μπάχανακ, Χάμοντ, Μεχία, Νίλι, Πολέτο, Μουτίνιο (73? Βρακάς), Μπαρμπόσα (61? Δούμτσιος), Λιάγκας, Παναγιώτου, Κωνσταντινίδης.

ΑΕΚ Β (Παναγιωτάρας):
Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Κορνέζος (73? λ.τ Γιαννούτσος), Λάτσι, Μπούσης, Μπάμπης, Γερολέμου, Γιούσης, Τζούντα Γκαρσία (69? Ευθ. Χριστόπουλος), Ιατρούδης (73? Γκολφίνος), Μιτάι (90+1? Ραντόνια).