Πέρασαν εννιά χρόνια, αλλά παραμένει ένα παιχνίδι σήμα κατατεθέν για τους φίλους του ποδοσφαίρου. Σαν σήμερα το 2013, είδαμε ένα από τα πιο τρελά παιχνίδια της ιστορίας, που έγινε για τα Playoffs ανόδου της Championship.

Στον πρώτο ημιτελικό, η Λέστερ επικράτησε 1-0 της Γουότφορντ και πήρε προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό. Στη ρεβάνς, η Γουότφορντ προηγούνταν 2-1 και έψαχνε ένα γκολ, αλλά η Λέστερ κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις για να κλειδώσει την πρόκριση.

Στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, οι φιλοξενούμενοι αστόχησαν με την Γουότφορντ να φεύγει στην κόντρα και ο Ντιν με τρομερό τελείωμα έγραψε το 3-1, δίνοντας την πρόκριση στην ομάδα του, με το γήπεδο να ξεσπά σε τρελούς πανηγυρισμούς.