Μία ανάσα από την κατάκτηση ενός μεγάλου διπλού βρέθηκε η Νότιγχαμ Φόρεστ. Η ομάδα ιδιοκτησίας του Βαγγέλη Μαρινάκη είχε ανοίξει το σκορ στο 34ο λεπτό με τον Γουντ και κρατούσε μέχρι το τέλος το προβάδισμα και τη νίκη. Ωστόσο, τελικά, δεν κατάφερε να διατηρήσει την εστία της ανέπαφη, με τον Μπέρι στο 89ο λεπτό να ισοφαρίζει για την Λούτον και να της κάνει μεγάλη χαλάστρα.

Με την ισοπαλία αυτή η Νότιγχαμ παραμένει τρεις βαθμούς από την ζώνη υποβιβασμού, εκεί που βρίσκεται η σημερινή της αντίπαλος, Λούτον.

Στο άλλο ματς, η Μπέρνλι επικράτησε 2-1 της Μπρέντφορντ και έτσι πέρασε στην προτελευταία θέση αφήνοντας την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στην τελευταία με 14 βαθμούς.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα της 29ης αγωνιστικής:

Σάββατο (16/3)

Λούτον-Νότιγχαμ Φόρεστ 1-1
(89’ Μπέρι - 34’ Γουντ)

Μπέρνλι-Μπρέντφορντ 2-1
(10 Μπρουν Λάρσεν, 62’Φοφανά - 9 κόκκινη Ρεγκιλόν, 83’ Αγερ)

Φούλαμ-Τότεναμ (19:30)
Γουλβς-Μπόρνμουθ (αναβολή)

Κυριακή (17/3)

Γουέστ Χαμ-Άστον Βίλα (16:00)
Άρσεναλ-Τσέλσι (αναβολή)
Κρίσταλ Πάλας-Νιούκαστλ (αναβολή)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (αναβολή)

Άστον Βίλα-Γουλβς (19:30)
Μπρέντφορντ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (22:00)

Κυριακή (31/3)

Λίβερπουλ-Μπράιτον (16:00)
Μάντσεστερ Σίτι-Άρσεναλ (18:30)

Ο Πεπ Λάιντερς, βοηθός του Κλοπ στη Λίβερπουλ, είναι ο νέος προπονητής της Ζάλτσμπουργκ

Έμερι: «Ήταν το όνειρό μας με την Άστον Βίλα το εισιτήριο του Champions League»

Έξαλλος ο Ποστέκογλου: Tα «έχωσε» σε οπαδό της Τότεναμ που πανηγύρισε γκολ του Χάαλαντ στο ματς με τη Σίτι!

Έδιωξαν από το γήπεδο οπαδούς της Τότεναμ που πανηγύρισαν το γκολ του Χάαλαντ!

Έφυγε νικήτρια από την έδρα της Τότεναμ και «αγκαλιάζει» τον τίτλο η Μάντσεστερ Σίτι!

Μαέστρος Ντε Μπρόινε, έγραψε ιστορία με την ασίστ που έδωσε κόντρα στην Τότεναμ!

Τονάλι: «Μεγάλο λάθος μου που κρυβόμουν και δεν μιλούσα για το πρόβλημα που αντιμετώπισα με τον τζόγο»

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Στο μεταγραφικό ραντάρ Μπάγερν Μονάχου και Ίντερ ο Μπρούνο Φερνάντες

Άρσεναλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ... σφάζονται για την απόκτηση του Σέσκο!

Εζίλ για Τότεναμ: «Αν δεν χάσετε σήμερα δεν θα κάνω ποτέ ξανά πλάκα μαζί σας!»