Απογοητευμένος με τη διαφορά που πήρε ο Ολυμπιακός στο τέλος και νίκησε τον Κολοσσό Ρόδου, ήταν ο Άρης Λυκογιάννης, λέγοντας πως το τελικό σκορ (72-54) δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του ματς.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Άρης Λυκογιάννης:

«Θεωρώ ότι έγινε ένα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι στη μεγαλύτερή του διάρκεια. Είμαστε όχι ικανοποιημένοι από την τελική έκβαση του σκορ, δηλαδή, από το πώς άνοιξε και πήγε στους 18 πόντους το παιχνίδι. Γιατί δεν θεωρώ ότι αυτή ήταν η εικόνα του παιχνιδιού. Νομίζω ότι για 35-36 λεπτά ήμασταν ανταγωνιστικοί. Κομβικό σημείο ήταν όταν πήγαμε στους τρεις πόντους και χάσαμε δύο εύκολες επιθέσεις, με αποτέλεσμα στην επόμενη επίθεση να μας τιμωρήσει ο Ολυμπιακός με μακρινά σουτ. Οπότε το τρίτο δεκάλεπτο, όπου πιθανότητα να έληγε με ένα διαφορετικό σκορ, έληξε με εμάς επτά πόντους πίσω. Συνεχίζουμε… Θεωρώ ότι ήταν ένα καλό τεστ για να δούμε κάποια πράγματα που έχουμε στο μυαλό μας και κάποιες σκέψεις που κάνουμε για το μέλλον και από ‘κει και πέρα να χρησιμοποιήσουμε τη διακοπή, να δουλέψουμε και να βελτιωθούμε στους τομείς του παιχνιδιού που υστερούμε. Καλή συνέχεια στον Ολυμπιακό σε Ελλάδα και Ευρώπη».