Νίκη (10-8) επί του Εθνικού Πειραιά πανηγύρισε ο ΑΝΟ Γλυφάδας στην πρεμιέρα της Α1 πόλο γυναικών.

Η ομάδα του Ορέστη Σαλάχα τα βρήκε… σκούρα κόντρα στις Πειραιώτισσες, όμως αποδείχτηκε πιο ψύχραιμη στο φινάλε και πήρε τη νίκη.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου η Γλυφάδα διατήρησε το προβάδισμα, με την αντίδραση του Εθνικού να έρχεται στην τρίτη περίοδο για το 5-5.

Οι αντιστάσεις, όμως, των Πειραιωτών κράτησαν μέχρι εκείνο το σημείο, αφού οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το 8λεπτο με το προβάδισμα (6-5) και έφτασαν τελικά στη νίκη με 10-8.

Τα οκτάλεπτα: 1-0, 2-2, 3-3, 4-3

ΑΝΟ Γλυφάδας (Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Νίνου Π. 2, Κοσμά, Γιαμπασάκου, Μαμόγλου 3, Κόλλια 1, Αντωνιάδη, Γρηγοροπούλου 1, Κοκκινάκη 1, Μαστρόκαλλου, Γαλιατσάτου 1, Κοντογιάννη 1, Καρύτσα, Θωμοπούλου, Χριστοδούλου.

Εθνικός Πειραιώς(Κώστας Φιτσανάκης): Σωτηρέλη, Λούδη Α., Κωνσταντοπούλου, Τζελέπη 1, Κολιτσοπούλου, Μπίσμπα 1, Χατζηκυριακάκη, Λογοθέτη, Πέττα, Κους Κούμπα 4, Ρουμελιώτη, Γκοτζιά, Ζαφειράκη, Αναγνώστου 1, Μπερίκου 1.