Στην τρίτη τους ήττα υποχρέωσαν τους Μπακς οι Κλίπερς κερδίζοντας 128-126 στην παράταση (κ.α. 119-119) μετά από ένα καταπληκτικό ματς στο Staples Center.

Ο Λου Γουίλιαμς με ένα πολύ δύσκολο καλάθι στα 0,3’’ πριν το τέλος χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε απίθανη εμφάνιση έχοντας 27 πόντους (11/17 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 5/11 βολές), 18 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 κλεψίματα, 2 τάπες και 6 λάθη σε 41 λεπτά. Μάλιστα μετά από δική του τάπα στον Ντανίλο Γκαλινάρι και απίθανο κάρφωμα τα «ελάφια» ισοφάρισαν σε 126-126. Όμως ο Έρικ Μπλέντσο, που με τρίποντο είχε στείλει το ματς στο έξτρα πεντάλεπτο, έκανε λάθος στην επόμενη κατοχή και ο Λου Γουίλιαμς πήρε το ματς για τους γηπεδούχους.

Ο Μοντρέζλ Χάρελ με 26 πόντους μαζί με τους Πατ Μπέβερλι (21π.) και Τομπάιας Χάρις (20π.), αλλά και τον ρούκι Γκίλτζους Αλεξάντερ (16π.) ξεχώρισαν για τους νικητές, αλλά ο ήρωας της τελευταίας στιγμής ήταν ο Λου Γουίλιαμς που είχε 12 πόντους με 5/15 σουτ. Ο Μάλκολμ Μπρόγκντον με 23 και ο Μπρουκ Λόπεζ με 20 πόντους ήταν οι μεγαλύτεροι συμπαραστάτες του Γιάννη στην επίθεση, ενώ ο Έρικ Μπλέντσο (15π. με 6/16) και ο Κρις Μίντλετον (14π. με 6/13) ήταν σε μέτρια μέρα.