Ο Ολυμπιακός βελτίωσε αισθητά την απόδοσή του στο τέλος και πήρε τη νίκη με 80-64 επί της Βιλερμπάν στο ΣΕΦ, με την οποία έκανε σημαντικό βήμα για την εξασφάλιση της εξάδας στη Euroleague.

Στις δηλώσεις του στο flash interview, ο προπονητής των «ερυθρόλευκων», Γιώργος Μπαρτζώκας, ανέφερε πως ήταν μια σημαντική νίκη, ενώ στάθηκε στην κακή τρίτη περίοδο.

«Στο πρώτο δεκάλεπτο κυριαρχήσαμε σε άμυνα και επίθεση, βάλαμε πολλούς πόντους. Είναι μια πολύ σημαντική νίκη, η τρίτη περίοδος ήταν κακή. Χάσαμε σουτ, λέι απ, κάναμε λάθη.

Πλησιάζουμε στο τέλος έχουμε πολλούς παίκτες, αλλά αργά ή γρήγορα πιστεύω θα είμαστε υγιείς
», ήταν τα λόγια του Έλληνα τεχνικού, ενώ για τον Πετρούσεφ επιβεβαίωσε πως πήγε στο νοσοκομείο για να κάνει μαγνητική.

Ολυμπιακή... τρέλα στον αέρα: Ο πιλότος έπαιξε με τρομπέτα τον ύμνο στην επιστροφή από Βαρκελώνη

Μήπως έχουν… κληρονομικό χάρισμα; Βεζένκοφ και Ντόντσιτς προέβλεψαν ακριβώς την τετράδα του Final 4

Αποθεωτική υποδοχή και το «ευχαριστώ» του Μπαρτζώκα στους οπαδούς του Ολυμπιακού

Η πανηγυρική ανάρτηση του Μπαφέ με τον Παπανικολάου: «Ο αρχηγός της αγέλης»

Ο… συγκρατημένος πανηγυρισμός του Μπαρτζώκα όταν ο Ολυμπιακός «κλείδωσε» τη νίκη στα 7,8'' πριν τη λήξη

ΜακΚίσικ: «Το πρώτο μήνυμα που έλαβα ήταν από τον Σπανούλη - Μεγάλη υπόθεση οι δύο ελληνικές ομάδες στο F4»

«Έσπασε» ο Τζέιμς μετά τον αποκλεισμό της Μονακό και έφυγε με δάκρυα για τα αποδυτήρια

Τα σχόλια στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 για τη θρυλική πρόκριση του Ολυμπιακού στο Final 4 της Euroleague

Λεπενιώτης: «Δύσκολο να εξασφαλίσουμε έξτρα εισιτήρια - Περιμένω πάνω από 3.000 Ολυμπιακούς στο Final 4»