Αποχαιρέτησε με τριάρα το κοινό της Νάπολι ο Ινσίνιε.

Στην τελευταία του παράσταση μπροστά στο κοινό, το οποίο τον αγάπησε όσο λίγους, οι «παρτενοπέι» επικράτησαν 3-0 της Τζένοα, με τον 30χρονο επιθετικό να βρίσκει δίχτυα. Ο Οσιμέν άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό με σεντερφορίσιο γκολ και στο 65’ ήρθε η σειρά του Ινσίνιε να σκοράρει. Έστω και με περιπέτεια.

Στο 68’ έστησε την μπάλα στη βούλα, έπειτα από χέρι του Ερνάνι, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Σιρίγκου. Το έκανε στη συνέχεια ντι Λορέντζο, αλλά ο διαιτητής διέταξε την επανάληψη της εκτέλεσης, επειδή μπήκαν νωρίς παίκτες στη μεγάλη περιοχή. Το 3-0 πέτυχε ο Λομπότκα στο 81ο λεπτό, «κλειδώνοντας» τη νίκη των γηπεδούχων.

Με αυτό το γκολ ο Ινσίνιε έφτασε τα 122 γκολ και με τη Νάπολι και ανέβηκε δεύτερος στη λίστα των σκόρερ της ομάδας, ξεπερνώντας τον Χάμσικ, ενώ πρώτος είναι ο Μέρτενς με 148. Αυτό ήταν το 13ο γκολ του τη φετινή σεζόν (11ο στο πρωτάθλημα), ενώ έχει πετύχει 9 τέρματα με πέναλτι φέτος.