Φιλική νίκη με 1-0 πήρε ο Πανιώνιος επί του Αστέρα Τρίπολης στο «Θ. Κολοκοτρώνης».
Ο Γιώργος Μασούρας πέτυχε το μοναδικό γκολ του ματς, με δυνατό σουτ που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Αθανασιάδη στο 53ο λεπτό, όμως ο γκολκίπερ των Αρκάδων είχε εξαιρετική αντίδραση στο φινάλε, αποκρούοντας εκτέλεση πέναλτι του Γεσίλ.
Ο Αστέρας ήταν αυτός που είχε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι, με το σουτ του Μάσα να σταματάει στο δοκάρι στο 14ο λεπτό, ενώ ο Ινσάλντο έχασε μεγάλη ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο.

Αστέρας: Αθανασιάδης, Ιγκόρ (76' Κώτσιρας), Γιαννούλης (76' Κυριακόπουλος), Ζούμα, Τριανταφυλλόπουλος, Μουνάφο, Τσιλιανίδης (76' Στανισάβλιεβιτς), Ντουντού (46' Κουμάντεϊ), Καλτσάς (60' Ισνάλδο), Μάσα, Μανιάς (76' Γκοντό).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αστράς, Σαραμαντάς (81' Βουκελάτος), Παπαγεωργίου (67' Βλάχος), Μασούντ (46' Κόρμπος), Σαββίδης (67' Πινιώτης), Γκιοατά (67' Οικονομίδης), Μασούρας (78' Πλέγας), Γεσίλ, Ταπόκο, Σπιριντόνοβιτς (78' Γλυνός), Κάργας