Όταν ακούς το όνομα Λουίς Φίγκο σου έρχονται στο μυαλό εικόνες από ένα στιλάτο ποδοσφαιριστή, με αρχοντικό παρουσιαστικό μέσα και έξω από το γήπεδο, τα μαλλιά του οποίου πάντα ήταν στην... πένα.

Όμως κάποτε η εικόνα του Φίγκο ήταν τελείως διαφορετική. Ο Πορτογάλος, στα 1992, όταν αγωνιζόταν ακόμα με τη φανέλα της Σπόρτινγκ Λισαβόνας, είχε μακρύ μαλλί, περίεργο ντύσιμο ανάλογο της εποχής, φορούσε σακάκι με βάτες και εμπριμέ γραβάτες και θύμιζε περισσότερο ροκ τύπο, παρά τον μποέμ άνδρα που γνωρίσαμε αργότερα.

Δείτε το βίντεο με τον Φίγκο από το 1992

Επιμέλεια: Γιώργος Σπανομανώλης

Ημίγυμνος και… φουλ λαδωμένος Μπέλιγχαμ, διαφημίζει τα εσώρουχα της Καρντάσιαν!

Έκρυψε, κυριολεκτικά, την μπάλα: Μυθική απόπειρα παίκτριας να κερδίσει χρόνο για την ομάδα της!

Όλο το τέρμα δικό της, η μπάλα άουτ: Ασύλληπτη χαμένη ευκαιρία για γκολ νίκης στις καθυστερήσεις από Σουηδή επιθετικό!

Ο γάμος της χρονιάς: «Κιτρινόμαυρο» ζευγάρι θα ενωθεί με τα δεσμά του γάμου στο παρεκκλήσι της OPAP Arena!

Οι οπαδοί της Χάμαρμπι περίμεναν να λήξει το ντέρμπι με την Τζουργκάρντεν για να σηκώσουν επικό coreo!

«Στο ημίχρονο έλεγαν 0-1, πώς έληξε 1-0;»: Μυστήριο με τη νίκη της Β. Κορέας ενάντια στη Συρία

Λόρδος είναι, ό,τι θέλει κάνει: Με χαίτη 80's εμφανίστηκε στην τηλεόραση ο Μπέντνερ

Ασύλληπτο καλάθι με... airball στην Ασία!

Επική φάρσα σε οπαδό της Ρίβερ - Η ερυθρόλευκη τούρτα ήταν... διαφορετική στο εσωτερικό!

Ο θηλυκός «Γιάο Μινγκ» ύψους 2,28μ. έχει τρελάνει την Κίνα!