Ο Ντρογκμπά εκτελεί τον Νόιερ και πριν δει την μπάλα στα δίχτυα φεύγει για να πανηγυρίσει. Ήταν σίγουρος ότι η μπάλα θα του κάνει το χατίρι.

Στις 19 Μαΐου του 2012, στο Μόναχο, η Μπάγερν μπαίνει στο γήπεδο με τον αέρα του φαβορί. Δεν είναι μόνο το γεγονός ότι έχει αποκλείσει στα ημιτελικά τη Ρεάλ είναι και η συγκυρία που θέλει τους Βαυαρούς να διεκδικούν το τρόπαιο εντός έδρας. Η τύχη, όμως, και ο Ντρογκπά έχουν ενστάσεις.

Οι Γερμανοί χάνουν τη μία ευκαιρία μετά την άλλη. Προηγούνται στο 83’ αλλά τα παιχνιδίσματα της τύχης εις βάρος τους δεν σταμάτησαν.

Σε μία από τις σπάνιες επισκέψεις της Τσέλσι στην αντίπαλη περιοχή ο Ντρογκμπά σκοράρει με κεφαλιά (1-1) και στέλνει το ματς στην παράταση.

Ο Ρόμπεν αστοχεί από τη βούλα στον επιπλέον χρόνο παιχνιδιού, το ματς πάει στα πέναλτι και ο Ντρογκμπά είχε την ευκαιρία ευστοχώντας (3-4) να χαρίσει στην Τσέλσι τον πρώτο της τίτλο.

Δεν μπορούσε να αστοχήσει…

Οι μυθικές επιδόσεις Σλούκα και Ναν στα playoffs με τη Μακάμπι

Τζορτζ Μπάλντοκ: Ο βασικός μπακ της Εθνικής που έχει φάει με το κουτάλι τα αγγλικά γήπεδα στα πράσινα!

Ο «βιονικός» Έσε έχει 82 ματς σε 17 μήνες, 6.717 αγωνιστικά λεπτά και αποδεικνύεται καταλυτικός για τον Ολυμπιακό!

Η αποκάλυψη του Ιωάννη: Ο Παπαπέτρου βρήκε τον εαυτό του και ανεβάζει επίπεδο τον Παναθηναϊκό!

Πρώτος παίκτης του Ολυμπιακού με 30+ γκολ έπειτα από πολλά χρόνια ο Ελ Κααμπί - Ο προηγούμενος ήταν ο…

Με Σλούκα αρχηγό και Ναν «καυτό», ο Παναθηναϊκός κέρδισε τη Μακάμπι στο παιχνίδι της!

Η αρχηγική επιστροφή του «Παπ» και το «παρών» του Μιλουτίνοφ: Τα σημεία από το Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα

«Η καλύτερη ομάδα που θα αντιμετωπίσει ο Ολυμπιακός η Άστον Βίλα - Αυτά είναι τα… όπλα της»

Μεντιλίμπαρ-Έμερι: Αλληλοσεβασμός και… παρελθόν στη βασκική μονομαχία μεταξύ Ολυμπιακού και Άστον Βίλα!

Το πάθημα δεν έγινε μάθημα και ο Παναθηναϊκός αδίκησε τον εαυτό του…