Νέα νίκη για την Ηλιούπολη, νέα ήττα για τον Ολυμπιακό Β’.

Η ομάδα του Νίκου Παντέλη επικράτησε 1-0 των Πειραιωτών σε ένα ματς το οποίο διεξήχθη στο «Ελ Πάσο» με το γκολ του Μπαστακού στο 45’ να γέρνει την πλάστιγγα υπέρ των φιλοξενούμενων, που είχαν, πάντως, κορυφαίο τον τερματοφύλακά τους, Κώστα Περιστερίδη.

Η ομάδα του Γιάννη Οκκά πλήρωσε την αναποτελεσματικότητά της, καθώς έχασε δύο πέναλτι, ενώ είχε και δοκάρι. Στο 38’ ο Περιστερίδης ανέτρεψε τον Βοΐλη, αλλά στη συνέχεια έπιασε το πέναλτι και στην εξέλιξη της φάσης είπε «όχι» στον Κωστή. Λίγο πριν την ανάπαυλα ο Μπαστακός εκμεταλλεύτηκε την κακή αντίδραση της άμυνας του Ολυμπιακού Β’ και άνοιξε το σκορ.

Στο β’ μέρος οι «ερυθρόλευκοι» συνέχισαν να πιέζουν και να έχουν τις ευκαιρίες, αλλά δίχτυα δεν κατάφερουν να βρουν. Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βλαχομήτρος κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο Κινκουέ και ο Περιστερίδης απέκρουσε και αυτήν τη φορά.

Αυτή ήταν η 2η διαδοχική νίκη για την Ηλιούπολη, η οποία προερχόταν από το 3-0 επί του Ηροδότου, ενώ είναι αήττητη και δεν έχει δεχθεί γκολ, καθώς στην είχε έρθει 0-0 με την ΑΕΚ Β’.